fbpx

Собери одземи

690 ден

  • Правила на македонски јазик
  • Броj на играчи: 1-4
  • Возраст: 4+
  • Издавач: Scamperpub

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Забавна игра со математика за паметни и среќни деца.

Собери одземи е игра која вежбањето математика го транформира во забавен и интересен начин за стигнување до победа.

Најдете две карти со збир до 10 и направете пар пред себе, или пак земете пар од противникот ако ја имате картата која прави збир до 10.

Внимавајте на малиот крадец – ракун картата или пак заштите се од него со кошницата во вашата рака за да ги задржите вашите шпилови и да победете!

Само замислете што креативниот ум на вашето дете да направи со добри математички вештини.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0