fbpx

Codenames Deep Undercover

1.590 ден

  • Броj играчи: 4-8
  • Времетраење:  15-30 мин
  • Возраст: 18+
  • Издавач: CGE

Нема на залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: DI721 Категории: , Тагови: , , , ,
СПОДЕЛИ

Опис

Two rival spymasters know the secret identities of 25 agents. Their teammates know the agents only by their CODENAMES.

In Codenames: Deep Undercover, two teams compete to see who can make contact with all of their agents first. Spymasters give one-word clues that can point to multiple words on the board. Their teammates try to guess words of the right color while avoiding those that belong to the opposing team. And everyone wants to avoid the assassin.

Codenames: Deep Undercover’ can be played as a standalone game or combined with other Codenames titles.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 1