fbpx

Dobble Kids Cars

890 ден

  • Број на играчи: 2-5
  • Времетраење:  10 мин
  • Вoзраст: 4+
  • Издавач: Asmodee
  • Играта е неанглиско издание, но содржи правила на англиски јазик (додаток).
  • Играта е јазично независна (картите и сите компоненти не содржат текст).

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
Категорија: Тагови: , ,
СПОДЕЛИ

Опис

Prove that you have a keen eye: 30 cards! 30 symbols! A game of Speed, Observation and Reflexes. Race to find the one matching image between one card and another! Play all five mini games “The Race”, “The Pit Stop”, “The Gas Pump”, “Ready, Steady, GO!”, and “The Oil Station” and try to be the fastest player to win! Featuring your favourite Disney Pixar “Cars” characters, including Lightning McQueen, Mater, Holly Shiftwell, Fillmore, Sheriff, Luigi, Guido and many more! The Dobble Kids Cars game is an exciting game for children and adults alike!

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0