fbpx

Monopoly Ghostbusters 2020 Edition

3.190 ден

  • Број на играчи: 2-6
  • Времетраење:  60-90 мин
  • Вoзраст: 8+
  • Издавач: Hasbro

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

There’s something strange in your neighborhood! save the world from paranormal activity by subduing the vapors, entities and slimers at famous new York locations from the original Ghostbusters movie. Improve your locations with custom sculpted Ghost traps and storage units to hold the spooks at bay. No job is too big, no fee is too big in this custom edition of Monopoly!

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0