fbpx

Monopoly The Child

2.790 ден

  • Броj на играчи: 2-4
  • Времетраење: / мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Hasbro

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Imagine traveling around the galaxy with The Child, or affectionately known as “Baby Yoda” by fans. This Monopoly: Star Wars The Child edition board game features themes and artwork inspired by The Mandalorian live-action TV series on Disney Plus. Move around the gameboard as The Child, buy and sell Hideouts and Common Houses, and follow the actions on the Camtono cards and Bounty Puck cards. The last player remaining after everyone else has gone bankrupt wins the game!

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 1