Root: The Riverfolk Expansion

2.490 ден

 • Број на играчи: 1-6
 • Времетраење:  60-90 мин
 • Вoзраст: 10+
 • Издавач: Leder Games
 • Експанзија за Root (за да се игра, потребна е основната игра)

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

A new faction is added to the forest fray.

The Riverfolk expansion includes:

 • A New Core Faction: The Riverfolk Company
 • A New Core Faction: The Lizard Cult
 • An Extra Vagabond
 • One Custom Card Holder
 • Cooperative Scenarios
 • Rules for Bot Play
 • and Three Additional Vagabond Variants

This expansion now allows Root to be played with 1-6 players.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)