fbpx

Solaris

1.990 ден

  • Броj на играчи: 3-5
  • Времетраење: 60 мин.
  • Возраст: 12+
  • Издавач: Queen Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: DI540 Категории: , Таг:
СПОДЕЛИ

Опис

Space stations equipped with high-performance solar panels called Solaris circle red giants and send the generated energy directly to Earth using new laser and wormhole technology. In the science-fiction space game Solaris, players try to solar mine the suns of other galaxies.

Solaris is a strategy game with many tactical choices won by the player who manages the tight resources the best.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0