fbpx
На попуст %

Catan (MK) + Catan Seafarers expansion (SRB)+ Catan 5-6 players extension (SRB) ONLINE BUNDLE

5.190 ден-21% ОНЛАЈН Попуст!

 • само со онлајн плаќање
 • CATAN – Правила на македонски јазик 
 • Броj на играчи: 3-4
 • CATAN SEAFARERS expansion – Правила на српски јазик 
 • Броj на играчи: 3-4
 • CATAN 5-6 extension – Правила на српски јазик
 • Броj на играчи: 3-6
 • Времетраење: 60-120 мин.
 • Возраст: 10+
 • Издавач: KOSMOS

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Откријте го новиот свет! Вие сте првите доселеници на островот Катан. Бргу изградете населби и патишта!
Новооткриените предели носат многу ресурси. Трговијата  цвета, населбите постепено се развиваат во градови, но на островот наскоро ќе стане тесно. Ќе започне жестока борба за земја, ресурси и власт.

CATAN, со освоени бројни награди, повеќе од 25 години одушевува милиони низ целaта планета, благодарејќи и на способноста да ги привлече новите играчи, исто како и поискусните.

CATAN Seafarers – Експанзијa (правила на српски), нема јазични компоненти а компомнентите одговараат за CATAN – македонско издание.

CATAN 5-6 Players – Експанзија за 5-6 играчи (правила на српски) со компомненти кои одговараат за CATAN – македонско издание.

Текст има само на 3 карти кои не преведени.

изум / монопол / градење пат

Награди и признанија:

 • 2012 JoTa Best Game Released in Brazil Nominee
 • 2012 JoTa Best Game Released in Brazil Critic Award
 • 2011 Ludo Award Best Board Game Editor’s Choice Winner
 • 2011 Jocul Anului în România Best Game in Romanian Winner
 • 2011 Jocul Anului în România Best Game in Romanian Finalist
 • 2005 Gra Roku Game of the Year
 • 2004 Hra roku Winner
 • 2004 Hra roku Nominee
 • 2002 Japan Boardgame Prize Best Japanese Game Nominee
 • 2001 Origins Awards Hall of Fame Inductee
 • 1996 Origins Awards Best Fantasy or Science Fiction Board Game Winner
 • 1995 Spiel des Jahres Winner
 • 1995 Meeples’ Choice Award
 • 1995 Essener Feder Best Written Rules Winner
 • 1995 Deutscher Spiele Preis Best Family/Adult Game Winner
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0