Често поставувани прашања

Дали постои можност за плаќање на нарачки во готово?

           За жал, сега за сега, плаќањето на нарачките се врши само преку нашата интернет продавница, со картичка. Плаќањето во готово важи само за купување на производи од продавницата во Буњаковец.

Дали е неопходно да се направи профил на сајтот за да се изврши купување преку него?

     Не. Не е неопходно да се направи профил на сајтот за да се изврши купување преку него. Со креирање „мој профил“ добивате други поволности како што се информации за нови производи, промоции и попусти. 

Дали продавате игри за плејстејшн и други конзоли?

     Не. Не продаваме видео игри. Нашата продавница е специјализирана за друштвени игри, сложувалки, Trading Card Games, фигури, книги, итн.

Организирате ли турнири?

     Да. Организираме турнири во Magic: The Gathering, Yu-Gi-Oh! и Keyforge. Но, во контекст на постојната ситуација со пандемијата, таа активност е привремено прекината.

Дали може да нарачам игри што ги нема на вашиот сајт?

     Најдобро е да ни пратите меил на contact@goblingames.mk со играта што сакате да ја купите или да ни се јавите на 078 669 482 за да дознете дали можеме да ја донесеме и колку време би требало.

Дали во продавницата и на сајтот ви е иста залихата?

     Најчесто да. Можно е во продавницата да има некои артикли кои не се на сајтот, но во повеќето случаи продавницата и сајтот се едно исто.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)