Услови за испорака

  • Нарачките за градските општини во Скопје, направени до 13:00ч. (од понеделник до петок), се доставуваат, до наведената адреса, истиот работен ден (во многу ретки случаи следниот ден).- Во сабота нема достава за Скопје
  • Нарачките од остатокот од земјава (доколку се направени до 12:00 ч. во работен ден),  се предаваат на компаниите за достава уште истиот ден, а испораката може да биде од 2 до 3 работни дена.
  • Пресметката на трошоците за испорака на нарачки под 1100 ден. и за артикли кои се на попуст е фиксна и изнесува 100 денари, а за нарачки над оваа сума, за артикли кои не се на попуст – доставата е бесплатна.
  • Купувањето/плаќањето е исклучиво преку нашата интернет-продавница, со картичка.
  • При купување преку нашиот сајт НЕ ДОБИВАТЕ фискална сметка (фискална се добива само со купување во нашата продавница), доколку сакате да добиете фактура за купениот производ би ве замолиле да го наведете тоа во забелешка. Рекламација за производот можете да направите и со потврадата за вашата нарачка што ја имате добиено на е-маил.
  • Доколку за вашата нарачка (најчесто на попуст) не следува бесплатна достава а вие ја имате избрано оваа опција ќе треба да платите за достава при добивање на вашата пратката (цената ја одредува компанијата за достава). А доколку имате платено достава а треба да имате бесплатана достава тогаш ќе можете овие средства да ги искористите во вашата следната нарачка.
  • Доколку е направена нарачка (платена е), а се случи поради некоја грешка производот да го немаме на залиха, може да изберете друг производ или да ви ги вратиме парите.
  • Сите нарачани производи може да ги вратите поради било која причина, доколку не се отворени или оштетени од ваша страна.
  • Доколку поминат 4 работни денови а пратката не е доставена ве молиме веднаш да не контактирате.

За достава на Вашата пратка ги користиме услугите на Урбан деливери сервис (за Скопје) и Пост Експрес или Карго Експрес (за остатокот од земјава). Пратката ќе биде доставена до адресата која ќе ја наведете за испорака, доколку самата компанија врши испорака до тоа место. Во спротивно ќе треба да ја подигнете пратката од најблиското место до кое вршат достава, секој ден, освен недела или државни празници/неработни денови.

За повеќе информации или за проблеми при испораката ве молиме да не контактирате на

076 433 362 / 076 433 779/071 331 133 или на contact@goblingames.mk 

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)