fbpx
На попуст %

Catan ONLINE BUNDLE

3.290 ден 3.790 ден-20% ОНЛАЈН Попуст!

 1. Одберете CATAN + уште една игра и добијте ПОПУСТ! 
 2. Правила на македонски јазик
 3. Броj на играчи: 3-4
 4. Времетраење: 60-120 мин.
 5. Возраст: 10+
 6. Издавач: KOSMOS
Исчисти
Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Откријте го новиот свет! Вие сте првите доселеници на островот Катан. Бргу изградете населби и патишта!
Новооткриените предели носат многу ресурси. Трговијата  цвета, населбите постепено се развиваат во градови, но на островот наскоро ќе стане тесно. Ќе започне жестока борба за земја, ресурси и власт.

CATAN, со освоени бројни награди, повеќе од 25 години одушевува милиони низ целaта планета, благодарејќи и на способноста да ги привлече новите играчи, исто како и поискусните.

 

Награди и признанија:

 • 2012 JoTa Best Game Released in Brazil Nominee
 • 2012 JoTa Best Game Released in Brazil Critic Award
 • 2011 Ludo Award Best Board Game Editor’s Choice Winner
 • 2011 Jocul Anului în România Best Game in Romanian Winner
 • 2011 Jocul Anului în România Best Game in Romanian Finalist
 • 2005 Gra Roku Game of the Year
 • 2004 Hra roku Winner
 • 2004 Hra roku Nominee
 • 2002 Japan Boardgame Prize Best Japanese Game Nominee
 • 2001 Origins Awards Hall of Fame Inductee
 • 1996 Origins Awards Best Fantasy or Science Fiction Board Game Winner
 • 1995 Spiel des Jahres Winner
 • 1995 Meeples’ Choice Award
 • 1995 Essener Feder Best Written Rules Winner
 • 1995 Deutscher Spiele Preis Best Family/Adult Game Winner
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0