fbpx

Mysterium (MK)

2.990 ден

 • Броj на играчи: 2-7
 • Времетраење: 45-60 мин
 • Возраст: 10+
 • Издавач: Asmodee
 • Играта е на македонски јазик

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Влегувањето во дворецот Мистериум бара храброст… А сепак сте тука. Колку  храбро од ваша страна. Седнете на масата, отворете го умот и држете го будно шестото сетило: ќе учествувате во единствена сеанса, користејќи спиритизам за да се обидете да ја смирите измачената душа.

Мистериум е кооперативна игра: сите играчи заедно победуваат или губат. Делат заедничка цел: толкување на визиите од духот, откривање што се случило и како духот бил убиен. Пред да почнат со играта, играчите прво ја бираат улогата: Дух или Видовит. Секој игра различно зависно од улогата.

Награди и признанија:
 • 2016 As d’Or – Jeu de l’Année Winner
 • 2016 As d’Or – Jeu de l’Année Nominee
 • 2015 Tric Trac d’Argent Winner
 • 2015 Jocul Anului în România Beginners Finalist
 • 2015 Golden Geek Most Innovative Board Game Nominee
 • 2015 Golden Geek Board Game of the Year Nominee
 • 2015 Golden Geek Best Thematic Board Game Nominee
 • 2015 Golden Geek Best Party Board Game Nominee
 • 2015 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
 • 2015 Golden Geek Best Board Game Artwork/Presentation Winner
 • 2015 Golden Geek Best Board Game Artwork/Presentation Nominee
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0