fbpx

The Game (MK/SRB/AL)

890 ден

  • Правила на македонски јазик
  • Броj на играчи: 1-5
  • Времетраење: 20 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Plan B Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Самата игра е вашиот противник, кој може да се победи исклучиво со заеднички сили на сите играчи. Правилата се едноставни, но задачата не е лесна. Размислувајте заедно, подгответе стратегија и ослободете се од сите карти.

Награди и признанија:

  • 2016 Lys Grand Public Finalist
  • 2015 Spiel des Jahres Nominee
  • 2015 Golden Geek Best Solo Board Game Nominee
  • 2015 Golden Geek Best Card Game Nominee
  • 2015 Fairplay À la carte Runner-up
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0