fbpx

Chicken Shuffle Jr.

1.190 ден

  • Возраст: 4+
  • Броj на играчи: 1
  • Број на предизвици: 48
  • Издавач: Smart Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: SG02/4 Категории: , , , , Тагови: , ,
СПОДЕЛИ

Опис

Помогнете им на кокошките да ги заштитат своите јајца!

48 предизвици за најмладите и сите други, во оваа уникатна сложувалка!

Играњето на оваа игра ги стимулира следните когнитивни способности:

  1. концентрација
  2. флексибилно размислување
  3. решавање на проблеми
  4. планирање
  5. визуелна перцепција

 

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0