fbpx

Codenames: Pictures (MK)

1.290 ден

  • Правила на македонски јазик
  • Броj на играчи: 2-8
  • Времетраење: 10-20 мин.
  • Возраст: 10+
  • Издавач: CGE

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Кои се овие чудни симболи на мапата? Тоа се кодови од локации на кои шпионите мораат да стапат во контакт со своите агенти!

Двајцата ривалски главни шпиони ги знаат тајните локации на сите агенти. Тие праќаат кодирани пораки до своите теренски оперативци каде да одат на тајни состаноци. Оперативците мора да бидат снаодливи. Грешка при декодирањето може да доведе до непосакувана средба со непријателските агенти – или уште полошо, со атентаторот.

Двата тима се натпреваруваат да стапат во контакт со сите свои агенти, но само еден тим може да победи.

Награди и признанија:

  • 2016 Golden Geek Best Party Game Winner
  • 2016 Golden Geek Best Party Game Nominee
  • 2016 Golden Geek Best Family Board Game Winner
  • 2016 Golden Geek Best Family Board Game Nominee

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0