fbpx

Colour Code

1.790 ден

  • Возраст: 5+
  • Броj на играчи: 1
  • Број на предизвици: 100
  • Издавач: Smart Games

1 на залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Во Colour Code има 18 транспарентни плочки на кои има разни форми и живи бои. Изберете некој од 100-те предизвици и обидете се да го реплицирате точно, редејќи ги плочките една врз друга!
Одличен увод во светот на боите, облиците, ориентацијата…
Играњето на оваа игра ги стимулира следните когнитивни способности:

  1. концентрација
  2. визуелна перцепција
  3. решавање на проблеми
  4. просторен увид
  5. планирање
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0