fbpx

Guess Who: Harry Potter

1.590 ден

  • Број на играчи: 2
  • Времетраење:  – мин
  • Вoзраст: 6+
  • Издавач: Winning Moves

1 на залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: DI1775 Категории: , , Таг:
СПОДЕЛИ

Опис

  • 24 of your favourite Harry Potter characters feature in this new edition of the classic guessing game
  • Ask the right YES or NO questions to close as many doors as possible and figure out your opponent’s Mystery Character
  • With students, teachers, villains and creatures, you’ll have to ask plenty of questions to win!
  • Quick to set up, easy to play and fun for all the family
  • Is your Mystery Character wearing glasses? Are they a Ravenclaw?
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0