fbpx

Love Letter (MK)

890 ден

 • Броj на играчи: 2-4
 • Времетраење: 20 мин.
 • Возраст: 10+
 • Издавач: AEG
 • Правила на македонски јазик

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

 

Потрудете се да ѝ го доставите своето љубовно писмо на Принцезата, во оваа брза игра на
дедукција и ризици. Можете ли да ги надитрите вашите пријатели и да се здобиете со
нејзината доверба?  Можете ли да спречите нивните писма да стигнат до принцезата?
Предизвик за 2 до 6 додворувачи.

 

Награди и признанија:

 • 2014 Vuoden Peli Adult Game of the Year Nominee
 • 2014 Spiel des Jahres Recommended
 • 2014 Origins Awards Best Traditional Card Game Winner
 • 2014 Origins Awards Best Traditional Card Game Nominee
 • 2014 Lys Grand Public Finalist
 • 2014 Guldbrikken Best Family Game Winner
 • 2014 Guldbrikken Best Family Game Nominee
 • 2014 Fairplay À la carte Winner
 • 2013 Origins Awards Best Family, Party or Children’s Game Nominee
 • 2013 Hra roku Nominee
 • 2013 Gouden Ludo Nominee
 • 2013 Golden Geek Most Innovative Board Game Winner
 • 2013 Golden Geek Most Innovative Board Game Nominee
 • 2013 Golden Geek Best Party Board Game Winner
 • 2013 Golden Geek Best Party Board Game Nominee
 • 2013 Golden Geek Best Family Board Game Winner
 • 2013 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
 • 2013 Golden Geek Best Card Game Winner
 • 2013 Golden Geek Best Card Game Nominee
 • 2013 Fairplay À la carte Winner
 • 2013 Diana Jones Award for Excellence in Gaming Nominee
 • 2012 Meeples’ Choice Nominee
 • 2012 Japan Boardgame Prize Voters’ Selection Winner

 

 

 

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0