Pandemic: Hot Zone – North America

1.690 ден

Броj на играчи: 2-4
Времетраење: 30 мин
Возраст: 8+
Издавач: Z-Man Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: DI790 Категории: , Таг:
СПОДЕЛИ

Опис

Based on the bestselling PandemicPandemic: Hot Zone features the same nail-biting cooperative experience as you play against the game itself, but in a smaller form that you can take anywhere and play in a shorter amount of time. Every game is a challenge that you’ll tackle together, working to contain outbreaks and making strategic choices as a team. Can you discover all three cures in time?

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)