fbpx

Watergate

2.490 ден

 • Број на играчи: 2
 • Времетраење:  30-60 мин
 • Вoзраст: 12+
 • Издавач: Frosted Games

1 на залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: DI1161 Категории: , Таг:
СПОДЕЛИ

Опис

In the two-player game Watergate, one player represents the Nixon administration and tries not to resign before the end of the game while the other player represents The Washington Post and tries to show the connections between Nixon and some of his informers.

Награди и признанија:

 • 2021 Gra Roku Best Two Player Game Winner
 • 2021 Gra Roku Best Two Player Game Nominee
 • 2020 Origins Awards Best Historical Game Nominee
 • 2020 MinD-Spielepreis 2 Players Game Nominee
 • 2020 Fairplay À la carte Runner-up
 • 2019 Meeples’ Choice Nominee
 • 2019 Golden Geek Best 2-Player Board Game Winner
 • 2019 Golden Geek Best 2-Player Board Game Nominee
 • 2019 Cardboard Republic Striker Laurel Winner
 • 2019 Cardboard Republic Striker Laurel Nominee
 • 2019 Board Game Quest Awards Game of the Year Nominee
 • 2019 Board Game Quest Awards Best Two Player Game Winner
 • 2019 Board Game Quest Awards Best Two Player Game Nominee
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0