fbpx

The Game: Extreme (MK)

890 ден

  • Правила на македонски јазик
  • Броj на играчи: 1-5
  • Времетраење: 20-30 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Plan B Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

The Game: Extreme features cooperative gameplay similar to The Game, with all players working together to discard all of the cards in the deck onto four discard piles.

What’s new in The Game: Extreme are 28 instructions on the cards themselves that affect the rules of the game while they’re in play, increasing the difficulty of completing the game — or rather, The Game.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0