fbpx

The Mind (MK/BiH/SRB/AL)

890 ден

 • Правила на македонски, албански, српски и бошњачки јазик
 • Број на играчи: 2-4
 • Времетраење:  15 мин
 • Вoзраст: 8+
 • Издавач: Nürnberger-Spielkarten-Verlag

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

The Mind е повеќе од игра. Тoа е експеримент, патување, тимско искуство во кое и покрај тоа што не можете да си разменувате информации, сепак за да ја победите играта треба да сте едно.

Награди и признанија:

 • 2019 UK Games Expo Best Card Game (General) People’s Choice Winner
 • 2019 UK Games Expo Best Card Game (General) Judges Award Winner
 • 2019 Origins Awards Best Card Game Nominee
 • 2019 Diana Jones Award for Excellence in Gaming Nominee
 • 2019 As d’Or – Jeu de l’Année Winner
 • 2018 Tric Trac Nominee
 • 2018 Spiel des Jahres Nominee
 • 2018 Nederlandse Spellenprijs Best Family Game Nominee
 • 2018 Guldbrikken Special Jury Prize Winner
 • 2018 Guldbrikken Best Parlor Game Winner
 • 2018 Golden Geek Most Innovative Board Game Nominee
 • 2018 Golden Geek Board Game of the Year Nominee
 • 2018 Golden Geek Best Party Game Winner
 • 2018 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
 • 2018 Golden Geek Best Cooperative Game Winner
 • 2018 Golden Geek Best Card Game Winner
 • 2018 Cardboard Republic Socializer Laurel Nominee
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0