Magic е најстарата колекционерска игра со карти:

  • издадена во 1993 година
  • преку 35 милиони играчи
  • над 20 милијарди испечатени карти
DUEL MASTERS

Yu-Gi-Oh!

Направена според јапонски манга серијал за гејминг, првпат издадена во 1999 година.

Прогласена за најпродавана игра со карти од страна на Гинисовата книга на рекорди.

Pokemon е колекционерска игра со карти според исоимената јапонска манга серија првпат издадена во 1996 година.

Во 2016 година е најпродаваната игра со карти во светот, а денес веќе има преку 30 милијарди продадени карти.

Прикажани 1–50 од 113

АРТИКЛИ ВО РЕД
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)