fbpx

Citadels Revised Edition (MK)

1.790 ден

 • Правила на македонски јазик
 • Играта не е јазично независна, текстот на картите е на македонски јазик.
 • Број на играчи: 2-7
 • Времетраење:  30-60 мин
 • Вoзраст: 10+
 • Издавач: Asmodee

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Изградете град достоен за цареви!
На кралството му треба нов Главен градител, а вие сте еден од претендентите на титулата. За таа цел регрутирајте ги локалните таленти и искористете ја нивната експертиза да ги надитрите противниците.
Само творецот на најпрестижната метропола ќе ја добие титулата Главен градител

 • Играта не е јазично независна текстот на картите е на македонски јазик.

Награди и признанија:

 • 2007 Golden Geek Best Card Game Nominee
 • 2001 Nederlandse Spellenprijs Winner
 • 2001 Nederlandse Spellenprijs Nominee
 • 2001 International Gamers Awards – General Strategy; Multi-player Nominee
 • 2000 Spiel des Jahres Nominee
 • 2000 Meeples’ Choice Award
 • 2000 Fairplay À la carte Winner
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0