fbpx

Ticket to Ride

3.190 ден

 • Броj на играчи: 2-5
 • Времетраење: 30-60 мин
 • Возраст: 8+
 • Издавач: Days of Wonder

1 на залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Блиц рецензија на boardgames.mk

Ticket to Ride is a cross-country train adventure in which players collect and play matching train cards to claim railway routes connecting cities throughout North America.

The longer the routes, the more points they earn.

Additional points come to those who can fulfill their Destination Tickets by connecting two distant cities, and to the player who builds the longest continuous railway.

Награди и признанија:

 • 2010 Hungarian Board Game Award Nominee
 • 2008 Ludoteca Ideale Official Selection
 • 2006 Japan Boardgame Prize Best Japanese Game Winner
 • 2006 Japan Boardgame Prize Best Japanese Game Nominee
 • 2006 Hra roku Winner
 • 2006 Hra roku Nominee
 • 2005 Vuoden Peli Family Game of the Year Winner
 • 2005 Vuoden Peli Family Game of the Year Nominee
 • 2005 Juego del Año Winner
 • 2005 Juego del Año Finalist
 • 2005 Diana Jones Award for Excellence in Gaming Nominee
 • 2005 Diana Jones Award for Excellence in Gaming – Winner
 • 2005 Årets Spill Best Family Game Nominee
 • 2005 Årets Spel Best Family Game Winner
 • 2004 Tric Trac Nominee
 • 2004 Spiel des Jahres Winner
 • 2004 Spiel des Jahres Nominee
 • 2004 Origins Awards Best Board Game Winner
 • 2004 Nederlandse Spellenprijs Nominee
 • 2004 Meeples’ Choice Award
 • 2004 Japan Boardgame Prize Best Advanced Game Winner
 • 2004 Japan Boardgame Prize Best Advanced Game Nominee
 • 2004 International Gamers Awards – General Strategy; Multi-player Nominee

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0