fbpx

Dixit Odyssey (MK)

1.990 ден

  • Правила на македонски јазик
  • Броj на играчи: 3-12
  • Времетраење: 30 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Asmodee 

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Dixit Odyssey ја има целата Dixit – магија, но и многу повеќе! Откријте ги новите карти и тајните значења на сликите, истовремено избегнувајќи ги грижливо поставените стапици од страна на останатите играчи! Новото издание овозможува учество до 12 играчи, нови варијанти на правилата и повеќе простор за вашата имагинација.

Dixit е една од најпродаваните игри, воедно и добитник на Spiel des Yahre, како и други награди и признанија.

Награди и признанија:
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0