fbpx

Illusion (MK/SRB/AL)

890 ден

  • Правила на македонски, српски, бошњачки и албански јазик
  • Број на играчи: 2-5
  • Времетраење:  15 мин
  • Вoзраст: 8+
  • Издавач: Nürnberger-Spielkarten-Verlag

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Дали им верувате на сопствените очи? Колку бои можете навистина да забележите? Овие прашања се движечката сила на Illusion, со правила кои овозможуваат веднаш да се почне со игра.

Степенот на илузија зависи од вашата лична перспектива.

Награди и признанија:

  • 2018 Golden Geek Best Party Game Nominee
  • 2018 Golden Geek Best Card Game Nominee
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0