fbpx

Kingdomino (MK)

1.290 ден

 • Правила на македонски јазик
 • Број на играчи: 2-4
 • Времетраење:  15-20 мин
 • Вoзраст: 8+
 • Издавач: Blue Orange games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Вие сте крал во потрага по нови површини со цел да го проширите своето кралство. Ќе мора да истражувате разни типови на терени: плодни полиња, езера, планини, села, шуми и градини за да создадете најразвиена територија, а со тоа и поубаво кралство од другите играчи. Но, бидете внимателни затоа што и другите кралеви ги посакуваат истите тие територии…

Награди и признанија:

 • 2018 Hungarian Board Game Award Nominee
 • 2017 Spiel des Jahres Winner
 • 2017 Spiel des Jahres Nominee
 • 2017 Nederlandse Spellenprijs Best Family Game Nominee
 • 2017 Gouden Ludo Best Family Game Winner
 • 2017 Gouden Ludo Best Family Game Nominee
 • 2017 Gioco dell’Anno Winner
 • 2017 Gioco dell’Anno Nominee
 • 2017 As d’Or – Jeu de l’Année Nominee
 • 2017 Årets Spil Best Family Game Nominee
 • 2016 Tric Trac Nominee
 • 2016 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0