fbpx

Melmetal ex Battle Deck

1.190 ден

In this box, you’ll find:

 • 1 ready-to-play 60-card deck
 • 3 reference cards
 • 1 rules booklet
 • 1 single-player playmat
 • 1 set of damage counters
 • 1 large metallic coin
 • 1 deck box
 • 1 strategy sheet
 • 1 code card to play this deck online

4 на залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: POK02-25 Категории: , , Таг:
СПОДЕЛИ

Опис

Master the Nuts & Bolts of Battle with Melmetal ex!

Powerful Pokémon ex are ready to charge onto the battlefield in the Pokémon TCG: ex Battle Decks! Each 60-card deck is led by an exceptional Pokémon ex and includes everything you need to play right away. Let the battle begin!

Deck List

 • 1× Melmetal ex
 • 3× Meltan
 • 3× Revavroom
 • 4× Varoom
 • 2× Orthworm
 • 2× Zacian
 • 2× Bronzong
 • 2× Bronzor
 • 3× Nemona
 • 3× Roark
 • 2× Youngster
 • 1× Jacq
 • 1× Rika
 • 4× Great Ball
 • 3× Switch
 • 2× Energy Sticker
 • 2× Nest Ball
 • 1× Potion
 • 19× Basic Metal Energy
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0