fbpx

Mysterium Park (MK)

1.990 ден

  • Правила на македонски јазик
  • Број на играчи: 2-6
  • Времетраење:  30-45 мин
  • Вoзраст: 10+
  • Издавач: Libellud

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Необичен забавен парк пристигна во Дери, мал град во Америка. Парк на мистерии, како
што го нарекуваат, прочуен по своите фантастични претстави и неверојатни атракции.
Шпекулациите велат дека овој парк е познат и по чудните настани што се случиле
таму: претчувства, необјасниви појави, паранормални феномени… а се претпоставува
и дека претходниот директор мистериозно исчезнал. Бидејќи си јасновидец, тебе те
интересираат вакви бизарни приказни, па затоа ти и твоите пријатели одите во овој
парк да истражите.
Дали шпекулациите се вистинити? По сè изгледа дека : по доаѓањето во паркот, вие
добивате интересни визии. Изгледа дека не сте тука случајно: ве повикал духот на
директорот. Заедно ќе ја разоткриете неговата мистериозна смрт. Тој ќе ви помогне да
ги откриете убиецот и местото на злосторството. Употребете ги вашите натприродни
способности, решете ја оваа мистерија и ослободетете го духот од неговото страдање…

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0