fbpx

Story Cubes Actions (MK)

890 ден

  • Број на играчи: 1-12
  • Времетраење: 20 мин
  • Вoзраст: 6+
  • Издавач: The Creativity Hub
  • Правила на македонски јазик

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Фрлете ги коцките и од девете слики создадете приказна. Со безбројни можности за раскажување оваа игра нуди неограничена имагинативна забава за сите возрасти. Постои само едно правило: Нема погрешен одговор! Совршена за приспивни приказни, раскази со патување, вежби за слушање и зборување, креативни инспирации или за “кршење мраз” во социјални ситуации.

This expansion can be played on it’s own or in combination with the original game. The newest version is printed in dark blue ink to help distinguish the dice from the original Story Cube dice.

The game is useful as an aid to creative problem solving, language learning and story telling. Players roll the dice and then tell a story using the actions. “Once upon a time…”

Integrates with:

  • Rory’s Story Cubes
  • Rory’s Story Cubes: Voyages
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0