fbpx

Turtle Tactics

990 ден

  • Број на играчи: 1
  • Вoзраст: 5+
  • Број на предизвици: 48
  • Издавач: Smart Games

4 на залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Is the grass greener on the other side of the fence?  

Omnomnom, the flowers and grass on the other side of the fence looks deliciously greener! Get these tortoises to their favourite-coloured meal. Who will get there faster: the tortoises or the hare? A fun sequential puzzle game that comes in a handy tin travel case. Don’t let these 48 challenges turn you turtle!

 

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0