fbpx

Cortex Challenge 3

990 ден

  • Број на играчи: 2-6
  • Времетраење:  15 мин
  • Вoзраст: 8+
  • Издавач: Rebel Sp. z o.o.

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Cortex 3 is another member of the Cortex family of popular games. Cortex games practice logical thinking, memory, perception, but also the ability to solve tasks under time pressure. While Cortex 3 has special tactile cards in the first Cortexes, Do you know how to smell strawberries?

You can combine Cortex perceptual educational games together to create your own Cortex.

Game Cortex 3 includes: 80 task cards, 10 scent cards, 6 brain puzzles and rules.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0