fbpx

Dixit Disney (MK)

2.490 ден

  • Играта е на македонски јазик
  • Броj на играчи: 3-6
  • Времетраење: 30 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Asmodee 

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Dixit е резултат на мојата желба да им понудам на играчите патување полно со изненадувања во имагинарен и поетски свет.

Секоја илустрација во играта отвора прозорец во градината на нашите соништа, а потребен е само еден збор за да ги споделиме нејзините чуда со сите.

Со текот на годините, и на големо задоволство на играчите, извонредната имагинација на различни илустратори нè наведе да истражуваме нови земји како од соништата.

Тогаш, што може да биде поприродно од тоа светот на Dixit да се вкрсти со различните универзуми на Disney? Магична средба која ѝ дава целосна димензија на креативноста, а на играчите  богато и магично искуство при играњето.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0