fbpx

Dixit Mirrors 10

1.190 ден

  • Броj на играчи: 3-6
  • Времетраење: 30 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Asmodee
  • Експанзија за Dixit (за да се игра, потребна е основната игра)

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

With Dixit Mirrors, reveal and explore new facets of the oniric world of the range. The vividly-colored illustrations created by Sébastien Telleschi unveil a fantastical reflection of our society, to create a brand new expansion for Dixit. These cards can be used along with or as a replacement of those from your Dixit base game (or Dixit Odyssey) or previous Dixit expansions.

Ready to look through the mirror?

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0