fbpx

Jungle Speed (MK/SRB)

1.490 ден

  • Правила на македонски јазик
  • Број на играчи: 2-8
  • Времетраење:  10 мин
  • Вoзраст: 6+
  • Издавач: Asmodee

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Во Jungle Speed се потпирате на сопствениот осет за забележување и брзите рефлекси.  Смиреноста, која е потребна, тешко се постигнува кога имате чести изливи на смеа. Дрвениот тотем стои на сред маса и чека да биде грабнат од победникот!

Награди и признанија:

  • 2003 Spiel der Spiele Hit für Viele Recommended
  • 2003 Kinderspielexperten “8-to-13-year-olds” Nominee
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0