fbpx

Mosh Pit

990 ден

  • Број на играчи: 3-6
  • Времетраење:  5-20 мин
  • Вoзраст: 108+
  • Издавач:DoHo Games

1 на залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

 

Stand up. Form a circle.
Shuffle your 12 cards.

Everybody will at the same time look at their top card, shout out its name and show the move on the card. All the while looking out for other players doing the same.

When you have eye contact with another player doing the same move, you both drop the card and do the same with the next card.

First player to drop their last card wins.

 

 

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0