fbpx

Pandemic: State of Emergency

3.190 ден

  • Број на играчи: 2-4
  • Времетраење:  45 мин
  • Вoзраст: 13+
  • Издавач: Z-Man Games
  • Експанзија за Pandemic (за да се игра, потребна е основната игра)

1 на залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Saving the world just got a little bit harder in Pandemic: State of Emergency, an expansion for Pandemic that offers three new challenges:

  • The Hinterlands Challenge, in which the diseases spread from animals to humans.
  • The Emergency Events Challenge, in which unpredictable events have nasty effects on the game.
  • The Superbug Challenge, in which a fifth disease that cannot be treated threatens the world! To fight off this threat, you must first find its cure, using quarantines to stop the spread of disease in the meantime, then produce vaccine doses. You must eradicate the superbug disease to win. This is NOT for the faint of heart…

 

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0