fbpx

Splendor (MK)

1.990 ден

  • Правила на македонски јазик
  • Броj на играчи: 2-4
  • Времетраење: 30 мин
  • Возраст: 10+
  • Издавач: Space Cowboys

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Најголемите трговци со скапоцени камења за време на ренесансата

Како водач на трговски еснаф, ваша задача е да инвестирате во рудници, да ги праќате вашите бродови кон новиот свет и да ги регрутирате најреномираните занаетчии. Изградете комерцијална империја за да ве посетат мудрите монаси, велепоседници со непроценливи ресурси, кои ќе ви донесат дополнителна слава и перестиж.

Внимателно избирајте ги ресурсите…
…за да обезбедите развој, кој ќе ви донесе престиж и вечни подобрувања…
…кои ќе ви овозможат пристап до повеќе попрестижни надградби…
…сè додека не ве посети благородник и не придонесе за вашиот престиж…
…бидејќи само престижот е важен за победа!

Награди и признанија:
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0