fbpx

Story Cubes Voyages (MK)

890 ден

  • Број на играчи: 1-12
  • Времетраење:  20 мин
  • Вoзраст: 6+
  • Издавач: The Creativity Hub
  • Правила на македонски јазик

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Фрлете ги коцките и од девете слики создадете приказна. Со безбројни можности за раскажување оваа игра нуди неограничена имагинативна забава за сите возрасти. Постои само едно правило: Нема погрешен одговор! Совршена за приспивни приказни, раскази со патување, вежби за слушање и зборување, креативни инспирации или за “кршење мраз” во социјални ситуации.

Roll the cubes, begin with “Far, far away…”, start with the first symbol to grab your attention, and tell a story that links together all nine face-up images. There is no wrong answer, as the goal is to let the images spark your imagination.

Rory’s Story Cubes: Voyages – a pocket-sized set of nine cubes depicting 54 icons to inspire epic adventure – is the second expansion set for Rory’s Story Cubes, while also being a standalone item. Made to the same high quality as the original set, the cubes are inked in dark green to allow for easy sorting if you choose to use more than one set during play.

As with Rory’s Story Cubes, you can play Voyages as a game for one or more players, as a party game for three or more, or as an improv game in which each player contributes part of the story, picking up where the last one left off. Win award points for speedy delivery, inventiveness, imagination, drama and humor.

Integrates with

  • Rory’s Story Cubes
  • Rory’s Story Cubes: Actions
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0