fbpx

Taco Cat Goat Cheese Pizza

690 ден

  • Број на играчи: 2-8
  • Времетраење:  10 мин
  • Вoзраст: 8+
  • Издавач: Blue Orange 

4 на залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

TACO CAT GOAT CHEESE PIZZA! TACO CAT GOAT CHEESE PIZZA!

Keep these 5 crazy words in mind. As soon as there is a match between a card and a spoken word, race against each other to slap your hand on the central pile of cards. The last one to do so must take them all.

Be quick to be the first to get rid of all your cards. But watch out! Your mind will play tricks on you. This addictive game is as unique as its name. Enjoy!

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0