fbpx

Dungeons, Dice, & Danger

1.690 ден

  • Броj на играчи: 1-4
  • Времетраење: 45-60 мин.
  • Возраст: 12+
  • Издавач: Ravensburger

1 на залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Gather your courage, pack your sword, and roll the dice as you journey through the realm in search of treasure and glory. In the roll-and-write game Dungeons, Dice, & Danger, you explore deep, dark dungeons filled with treasure — and infested with monsters! Do you have what it takes to be a hero of legend?

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0