fbpx

Skull (MK)

1.290 ден

 • Број на играчи: 3-6
 • Времетраење:  15-45 мин
 • Вoзраст: 10+
 • Издавач: Lui-même
 • Правила на македонски јазик

2 на залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

“Skull” е игра на блефови и ризици. На својот круг ќе поставиш диск со лицето надолу или ќе кажеш број на дискови кои мислиш дека може да ги превртиш без откривање на череп.

 • ИГРА НА ИЗМАМА: “Skull” е забавна игра со блефирање, дедукција и надмудрување на твоите пријатели. Ако сакаш да ги победиш противниците, мора да блефираш, да лажеш и да ги познаеш измамите околу цвеќињата.
 • СТРАТЕШКА ИГРА: Секој круг може да додадеш нов диск на твоето купче или да се кладиш колку цветови можеш да покажеш пред да покажеш череп. Внимавај – последиците се големи ако покажеш череп! Ако погодиш на кладбата, добиваш еден поен, а два поена се доволни за победа во играта!
 • ПРЕДИЗВИК И НАТПРЕВАР: Извежбај ги твоите блефирачки вештини со тоа што ќе пробаш да ги фатиш другите играчи со черепот. Но, биди сигурен дека и противниците нема баш така лесно да ти дозволат. Чувај ги картите до самиот крај за да победиш во оваа игра на измама и перцепција.
 • ЛЕСНА ЗА УЧЕЊЕ: Прастара игра на орнаментни черепи и сомнителни цветови, “Skull” е многу едноставна за учење, но опасно тешка за победа и неверојатно тешка за владеење.

Награди и признанија:

 • 2012 Golden Geek Best Party Board Game Nominee
 • 2011 Spiel des Jahres Recommended
 • 2011 Japan Boardgame Prize Voters’ Selection Nominee
 • 2011 Golden Geek Best Party Board Game Nominee
 • 2011 As d’Or – Jeu de l’Année Winner
 • 2011 As d’Or – Jeu de l’Année Nominee
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0