fbpx

Jekyll vs Hyde (MK/SRB)

1.390 ден

  • Правила на македонски јазик
  • Број на играчи: 2
  • Времетраење:  30 мин
  • Вoзраст: 8+
  • Издавач: Mandoo Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Jekyll vs. Hyde e дуел базиран на познатата класична новела Чудниот случај на др. Џекил и мистер Хајд на Роберт Луис Стивенсон. Во улога на др. Џекил треба да ги издржите страотните напади на мистер Хајд, за да го заштитите својот ум и за да ја сочувате тајната за вашата дуална природа.   А кога сте мистер Хајд, ваша цел е да доминирате врз др. Џекил, за тој да го надмине својот идентитет и стане мистер Хајд.

Награди и признанија:

  • 2021 International Gamers Award Two-player Nominee
  • 2021 Golden Geek Best 2-Player Board Game Nominee
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка 0